صفحه اصلی > درباره بیمارستان > تاریخچه بیمارستان 

نمای ازشهر پارسیان

پارسیان (گاوبَندی سابق)

یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان واقع در غرب استان است. نام این شهرستان به دستور رئیس جمهور سابق , دکتر محمود احمدی نژاد و درخواست مردم به پارسیان تغییر یافت.

این شهرستان تا چند سال پیش یکی از بخش‌های شهرستان بندر لنگه بوده که بعداً به سطح شهرستان ارتقاء یافته‌است.  فاصله اش تا بندر لنگه ۲۲۰ کیلومتر است. با توجه به اینکه این ناحیه گرم و مرطوب است, اما آب و هوای پارسیان از سایر نقاط استان معتدلتر است.

محدوده پارسیان 

شهرستان لامرد و از سمت جنوب به خلیج فارس , و از مغرب به بندر عسلویه , از توابع شهرستان کنگان و از سمت مشرق به بخش شیبکوه از توابع شهرستان بندر لنگه , محدود می‌ش ود.

جمعیت

جمعیت شهرستان پارسیان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال ۱393 , برابر با 48000نفر بوده‌ است . عده کمی در کشورهای حوزه خلیج فارس مشغول به کارند. درصد سواد در این منطقه نسبت به دیگر نقاط استان در سطح بالاتری است .زبان مردم این منطقه, شاخه‌ای از زبان فارسی است که به صورت گویشهای مختلف به کار می‌ر ود. برخی از روستاها به زبان عربی سخن می‌گویند. مردم این منطقه, از نظر کشاورزی بسیار فعال بوده و محصولات خود را به سایر شهرستانها ارسال می‌کنند و عمده محصولات کشاورزی این منطقه گوجه فرنگی , بادمجان ,تنباکو, سبزیجات و خرما است.


احداث بیمارستان

در تاریخ 22 بهمن ماه 1381هجری شمسی مطابق با 9 ذوالحجه 1422 هجری قمری با همت والای خیرین محترم جناب آقایان حاج عبدالله و حاج عبدالواحد رستمانی با صرف هزینه ای بالغ بر پنجاه میلیارد ریال این بیمارستان با کلیه تاسیسات و تجهیزات پزشکی به بهره برداری رسید.